Aileme Anneme (Sevgilim) Erkek Arkadaşım Olduğunu Nasıl Söylerim


1
Anneme Sevgilim Olduğunu Nasıl Söyleyebilirim

Çoğu kız annesiyle bütün derdini tasasını paylaşır. Peki bir sevgilisi olduğunu nasıl söyleyebilir. Kız çocuklarının aile içinde özel bir yeri vardır ve her zaman daha değerlidirler. Sevgilisi olup ailesi ile paylaşamayanlar ve nasıl söylerim diye çekinenler için anneme erkek arkadaşım olduğunu nasıl söyleyebilirim sorusunu zorlananlar için burada paylaştık.

Sonunda sevdiğim kişiyle çıkmaya başladık ve birbirimizi gerçekten çok seviyoruz. Fakat ben artık sevgilim olduğunu anneme söyleyip rahatlamak istiyorum, çünkü gizli olunca rahatsız hissediyorum. Anneme ilk defa bir sevgilim olduğunu söyleyeceğim.

Anneme Sevgilim Olduğunu Söylemek istiyorum Nasıl Söylersem Kızmaz

Artık anneme sevgilim olduğunu söylemek istiyorum, arkadaşlarımın hepsinin erkek arkadaşı var ve aileleri de biliyor. Bana kalırsa doğru olanda ailemin bilmesi diyorsanız doğru olanı yapıyorsunuzdur. Çünkü eğer erkek arkadaşınız gerçekten sizi seviyorsa ve doğru kişiyse bunu ailenizde onaylayacaktır. Eğer sevgiliniz olduğunu annenize söylerseniz aranızdaki güven bağı da oldukça kuvvetlenecektir. Çünkü bunu annenizle paylaşmanız ona ve düşüncelerine saygı duyduğunuzu gösterir, anneler de kızlarının üzülmesini istemezler.

Gizli gizli görüşüp buluşmaktansa annenizin haberi olduğunda daha rahat görüşüp buluşabilirsiniz. Çünkü insanlar gizledikleri şeyleri yaparken suçluluk duygusu yaşarlar.

Erkek Arkadaşımı Olduğunu Anneme Nasıl Söylerim

Erkek arkadaşımın olduğunu anneme söylemek istiyorum fakat uygun an ne zaman bilmiyorum diyorsanız uygun anı siz oluşturun. Söyleyeceğiniz anı siz oluşturursanız daha rahat bir şekilde söyleyebilirsiniz.

 • Anlatmaya hazır olduğunuzda söylemeyi deneyin,
 • Baş başa kaldığınız anda söylemeyi deneyin,
 • Samimi oldun,
 • Vereceği olumsuz yanıtlarla anlık sinirlenmeyin,
 • Size karşı gelecek cevaba hazır olun,
 • Erkek arkadaşınızın kişisel ve ailesi hakkında bildiklerinizi anlatın.

İnsanların sevgililerinin olması ne suç ne de ayıplanacak bir şeydir. Doğal olarak bu konu hakkında ailenize ya da annenize bilgi vermek isteyebilirsiniz. Annenizle bu bilgiyi paylaşmanız sizi kötü biri yapmaz. Aksine annenizin gözünde daha güvenilir bir hal alırsınız.

Erkek Arkadaşımın Olduğunu Aileme Nasıl Söylerim

Ailenizden ilk olarak kendinize kimi yakın hissediyorsanız ona söylemenizi öneririz. Çünkü sizi anlayışla karşılayacaktır. Ardından dilerseniz annenize, isterseniz babanıza ya da kardeşlerinizden birine anlatabilirsiniz. En azından aileniz sizin kiminle beraber zaman geçirdiğinizi ve geleceğe dair planlar kurduğunuzun bilgisini vermiş olursunuz.

Ailemin, anne ve babamın sevgilimden haberi olsun düşüncesi oldukça doğal ve normal bir düşüncedir. Siz ailenize bu konu hakkında açıldıktan sonra sevdiğiniz kişiyi ailenizle de tanıştırabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

1

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ailenin baskıcı bir tavrı varmı?
  Yoksa çok rahat bir şekilde söyleyebilirsin
  büyük ihtimalle onaylarlar