Birini Tanımak için Sorulacak Sorular


6
Birini Tanımak için Sorulacak Sorular

Birini tanımak için onun hakkında bir şeyler öğrenmek için sorular yöneltmek en kolay yoldur. Eğer birini tanımak istiyorsanız ona genel bazı sorular sormanız yeterli olacaktır. Zaten ilk tanışmalarda da bu şekilde ilerleme sağlanır. Birini tanımak için sorulacak sorular, Örneğin; ne iş yapıyorsun?, nerelisin? gibi sorular yöneltebilirsiniz. Tabi muhabbeti daha da koyu bir hale getirmek için farklı sorular da yöneltmeniz gerekebilir. Karşınızdaki kişi kız olsun, erkek olsun fark etmeksiniz aşağıdaki soruları yönelterek o kişiyi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Her tanışma, dostluk ve arkadaşlık sorular ile başlar. Yeni birini tanımak için çeşitli sorular yöneltip arkadaşlık edinebilirsiniz.

Yeni Birini Tanımak için Sorulacak Sorular Listesi

Birini Tanımak için Sorulacak Sorular

Burada genel sorular ile başlayıp karşınızdaki kişiyi daha iyi tanıyabilmeniz için bazı sorular listelenmiştir.

 1. Adın ne?
 2. Kaç yaşındasın?
 3. Okuyor musun?
 4. Hangi bölüm?
 5. Nerelisin?
 6. Ailen burada mı?
 7. Ailenle mi kalıyorsun?
 8. Arkadaşların var mı?
 9. Genelde nerede oturursun cafe/çay bahçesi v.b?
 10. Kardeşin var mı?

Birini Tanımak için Sorulabilecek Sorular

Birini Tanımak için Sorulabilecek Sorular

Genel soruları geçtik. Şimdi birini tam anlamıyla tanıyabilmek için bazı sorular yöneltmek gerekir. Sorulabilecek soruları burada listeledik;

 1. En sevdiğin çizgi film hangisi?
  • Bu soru ile karşınızdaki kişinin sevdiği şeyleri keşfetmeniz olasıdır. Çizgi filmler hakkında konuşurken muhtemelen size çocukluğundan bahsedecektir. Bu sayede karşınızdaki insan hakkında çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
 2. Zaman yolculuğu yapabilseydin, geçmişe mi giderdin yoksa geleceğe mi?
  • Bu soru size karşınızdaki kişi hakkındaki daha derin şeyleri öğrenmenize yardımcı olacaktır. Örneğin karşınızdaki size Antik Yunan ya da Roma’ya gitmek istediğini söylerse dünya kültürüne ilgi duyuyor olabilir. Diğer yandan geleceğe gitmeyi tercih ettiğini söylerse teknolojiye ilgi duyan biriyle muhabbet ediyorsunuzdur.
 3. Sadece bir süper gücün olsa bu ne olsun isterdin?
  • Eğer karşınızdaki kişi uçmak gibi bir cevap verirse, özgür ruhlu biri olduğunu buradan çıkarabiliriz. Çünkü özgürlüğüne önem veren çoğu kişi kuşlar gibi özgürce uçmak ister.

Tanışırken Sorulması Gereken Sorular

Tanışırken Sorulması Gereken Sorular

Biri ile ilk tanışmada ailevi özel konular ile alakalı soru sormamak gerekir. Çünkü karşınızdaki kişiyi daha tanımıyorsunuz ve nasıl bir tepki vereceğini kimse bilemez. Örnek verecek olursak ailesini yeni kaybeden birine ailesi ile alakalı sorular yöneltirseniz ters cevaplar alabilirsiniz.

 1. Sevdiği filmleri sorabilirsiniz.
 2. Çay bahçesi mi kafe mi diye sorabilirsiniz.
 3. Hobileri olup olmadığını sorun.
 4. Hangi hayvanları sevdiğini sorun.
 5. En çok hangi hayvandan korktuğunu sorun.
 6. En büyük korkusu ve mutluluğunu da sorabilirsiniz.

Biriyle tanıştıktan sonra onu tanımanın en iyi yolu ona sorular sormaktır. Tabi siz soru sorarken karşı tarafta size sorular yöneltecektir. Size yöneltilmiş soruları da yanıtlamanız halinde birbiriniz hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz.

Farklı durumlarda farklı sorular sormanız gerekir, örneğin kızlara sorulacak sorular ile erkeklere sorulacak sorular aynı değildir. Bu nedenle ilgili başlıkları ziyaret ederek o konular hakkında da bilgi edinebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

6

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir