Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgilinle film izlemeye karar verdiniz, ve plan yaptınız. Sonrasında ise film seçmeniz gerekecek. Muhtemelen sevgiliniz size "filmi sen seç" diyecektir. Paniğe gerek yok; senin için aşk filmleri listesi hazırladık. Bu filmleri izlerken zaman zaman romantizmin doruklarına çıkacak kimi zaman hüzünlenecek, bazen de kahkaha atacaksınız.


5
sevgiliyle izlenebilecek filmler

Sevgilimle beraber eğlenceli vakit geçirmek için film izleme programı yapmayı düşünüyorum. Mısır, cips, kuruyemiş ,ve içecekler hazır. Fakat hangi filmi izlemeliyiz, hangi film romantik ve sıkıcı değil diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu romantik anı istersen unutulmaz bir evlilik teklifi organizasyonuna dahi çevirebilirsin. Sevgilim ile film izlemeyi düşünüyorum en iyi aşk filmleri ve romantik film arayışındayım diyorsanız buradaki liste tam size göre.

İsterseniz evlilik teklifi isterseniz de hoş vakit geçirmek için sevgiliniz ile aşk filmi izleyerek zaman geçirebilirsiniz. İzleyebileceğiniz filmler arıyorsanız sevgili ile izlenebilecek aşk filmleri listesi işinize yarayacaktır.

Sevgiliyle izlenebilecek Filmler 2021 Aşk ve Romantik Film Listesi

1. Amélie (2001)

Amélie Filmi

IMDB Puanı: 8.3

Amélie filmi sevgiliyle izlenecek en güzel filmlerden biri olarak ilk sırada yer alıyor. Birden fazla dalda Oscar’a aday gösterilmiş olan bu filmde; anne ve babasını kaybetmiş olsa da hayata hayata hep pozitif bakan karakterimizi analtıyor. Amélie, bir süre sonra hayatının bir kısır döngüye girdiğini fark ederek sıkılmaya başlıyor. Tam sıkılmaya başlamışken aşık olarak mutluluğu yakalıyor ve hayatı daha da güzelleşmeye başlıyor.

2. Pride & Prejudice – Aşk ve Gurur (2005)

Aşk ve Gurur filmi

IMDB Puanı: 7.8

Sevgili ile izlenebilecek filmler listesinin birinci sırasında 2. sırada özel bir film var. Günümüzde aşk sadece bir kelime olsa da. Önceleri aşkların ne kadar naîf ve içten yaşandığını bu filmi izlerken sıkılmadan hissedeceksiniz. Filmde Bay Darcy ve Lizzie’nin hikayesini izleyeceğiz. Lizzie diğer kız kardeşlerinin aksine evlenmeyi düşünmese de kendine aşık olan Bay Darcy’nin aşkı karşısında düşünceleri değişmeye başlıyor. Fakat gururu hem en güzel özelliği hem de en kötü özelliğidir.

3. Before Sunrise – Gün Doğmadan

Before Sunrise – Gün Doğmadan romantik film

IMDB Puanı: 8.1

Richard Linklater’ın yönetmenliğini yaptığı Before Sunrise en güzel aşk filmlerinden birisidir. Listemizde 3. sırada yer alan bu film diyalogları ile sıkılmadan izleyebileceğiniz bir filmdir. Avrupa gezisi esnasında trende tanışarak, Viyana’da inen çiftimiz birlikte bir gün yaşama kararı alıyorlar. Hikaye de bu şekilde başlıyor. İlginç kişiliklere sahip çiftimiz Viyana sokaklarını daha da ilginç hale getiriyorlar. İşte gerçek aşk diyebileceğiniz bir filmdir.

4. Sil Baştan (2004)

Sil Baştan romantik film

IMDB Puanı: 8.3

Sil Baştan, ünlü oyuncu Jim Carrey’nin oynadığı unutulmayacak filmlerden biridir. Film 2004 yılında çıkmasına rağmen halen daha fanatikleri tarafından izlenmektedir. Eskimeyecek aşk filmleri arasında ilk sıralardadır. Joel ve Clementine, iki yıl süresince keyifli zaman geçiriyorlar. Fakat Clementine, yaşadıkları ilişki ile alakalı anılarını tıbbi müdahale yaptırarak sildirir. Sevdiği kadına kendisini ve anıları hatırlatamayan Joel, hafıza sildirme işleminin kendisine de yapılmasını talep eder. Fakat Joel müdahale yapılacakken, bu güzel anıları unutmak istemediğini fark eder ve Clementine’ye kendini hatırlatmak için elinden geleni yapar.

5. Başka Dilde Aşk (2009)

Başka Dilde Aşk filmi

IMDB Puanı: 7.4

Türk yapımı sevgili ile izlenebilecek filmler arasında size önermek için bu filmi seçtik. Onur, bir arkadaşının doğum günü kutlamasında Zeynep ile tanışıyor. Hikayemiz de tam olarak böyle başlıyor. Zeynep, parti süresince hiç konuşmadıkları Onur’un işitme engelli biri olduğunu öğreniyor. Çağrı merkezinde çalışan, gün içinde sürekli insanlarla iletişim halinde olan Zeynep ile onu asla duymayan ve duyamayacak olan Onur karakterimiz arasındaki iletişim ise herkesi şaşkına çeviriyor.


Like it? Share with your friends!

5

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir